NOVOPLAST / O FIRME NOVOPLAST

História

Firma bola založená v roku 1947 ako košikárske výrobné družstvo. Výrobný program tvorili vypletané košíky, záhradný nábytok. V roku 1974 bol zmenený výrobný program na výrobu sklolaminátov. Do roku 1989 zhotovoval Novoplast pre trhy západnej Európy turistické lode, na domácich trhoch bývalého Československa sme dodávali záhradné bazény a rôzne nádrže pre poľnohospodárov. Po roku 1989 bola táto výroba postupne nahradená produkciou laminátových dielov pre rozličné priemyselné brandže.

Súčasnosť

Firma Novoplast je činná v oblasti výroby sklolaminátu od roku 1974 a radí sa k významným spracovateľom laminátu v strednej a východnej Európe.

Našim zákazníkom prinášame odbornosť a individuálne riešenia šité na mieru. Počnúc od kreslenia 3D dát, cez výrobu modelov a negatívnych pracovných foriem k prototypom, či k sériovo vyrábaným dielom. Všetko z jednej ruky, všetko jedna kvalita.

V závode o rozlohe 30 000 m2 spracujeme ročne cca. 700 až 1 000 ton sklolaminátu s počtom zamestnancov 120.

Naším ťažiskom je výroba sklolaminátov.
Sklolaminát sa vyznačuje vlastnosťami ako vysoká pevnosť, stabilita, odolnosť voči korózii, schopnosť tvarovať podľa individuálnych potrieb – ideálne pre nasadenie v najrozličnejších priemyselných odvetviach.

Sme certifikovaný podľa ISO

Kvalita spracovania nami dodávaných produktov je najdôležitejším aspektom nášho podnikania a hlavnou podmienkou úspechu. Dôraz na kvalitu je neodmysliteľným pravidlom všetkých procesov v našej firme – od vývoja až po výrobu konečného produktu.

Z tohto dôvodu spoločnosť Novoplast v.d. systematicky buduje systém manažmentu kvality, ktorý spĺňa požiadavky ISO 9001:2015. Spoločnosť je držiteľom certifikátu od roku 2005.

Politika a ciele kvality spoločnosti sú stanovené s ohľadom na plnenie požiadaviek a očakávaní zákazníkov, zabezpečovania požadovanej kvality výrobkov a služieb.